Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe nie są wygórowane: wystarczy zwykła przeglądarka, edytor tekstu i chęci. Z tym ostatnim czasami może być problem, ale od czego są internetowe aukcje...

Przeglądarka

Jeżeli chodzi o przeglądarki - wedle uznania. Jeżeli chcesz używać starych IE, nie wnikam w twoje zapędy.
Osobiście polecam którąś z nowych przeglądarek, szczególnie Chrome, który nie dość, że działa bardzo szybko, to ma rewelacyjny debuger.

Edytor tekstu

Jeżeli chodzi o edytor tekstu, to Windowsowy Notatnik zostawmy sobie w spokoju. Nas interesują edytory z kolorowaniem kodu, zwijaniem fragmentów kodu i ewentualnymi podpowiedziami. Warto przetestować kilka takich programów, by wybrać swój ulubiony. Ja polecam Sublime text lub PhpStorm.

Debuger w bardzo dużym skrócie

Będąc w każdej porządnej przeglądarce naciskamy klawisz F12, co włącza nam debugera na dole okna.

Co nam to daje? Za pomocą debugera możemy badać elementy HTML na naszej stronie, możemy zapisywać zmiany na stronie, sprawdzać stan pamięci itp. Można o tym napisać całą biblię. My głównie będziemy korzystać z zakładek Elements (do badania elementów HTML) i zakładki Console, w której będziemy wypisywać badane elementy lub różne teksty. Do tego celu będziemy korzystać z komendy console.log(...), która wypisze dany tekst lub obiekt. W całym kursie będziemy tą komendę wykorzystywać do obrzydzenia, tak wiec nauczysz się jej czy tego chcesz czy nie.


    console.log('Witaj świecie'); //tekst pojawi się w zakładce Console debugera
    console.log(ob); //w zakładce Console wypisze obiekt ob, który od razu będziemy mogli zbadać

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o samym debugerze oglądaj.