Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe nie są wygórowane: wystarczy zwykła przeglądarka, edytor tekstu i chęci. Z tym ostatnim czasami może być problem, ale od czego są internetowe aukcje...

Przeglądarka

Jeżeli chodzi o przeglądarki - wedle uznania. Jeżeli chcesz używać starych IE, nie wnikam.
Osobiście polecam którąś z nowych przeglądarek, szczególnie Chrome, który nie dość, że działa bardzo szybko, to ma rewelacyjny debuger. W tym kursie będę korzystał właśnie z Chrome.

Edytor tekstu

Jeżeli chodzi o edytor tekstu, to Windowsowy Notatnik zostawmy sobie w spokoju. Nas interesują edytory z kolorowaniem kodu, zwijaniem fragmentów kodu i ewentualnymi podpowiedziami. Warto przetestować kilka takich programów, by wybrać swój ulubiony.
W chwili pisania tego tekstu najpopularniejszymi są:

Programy bardzo podobne do siebie, więc trzeba spróbować i wybrać ten który nam najbardziej odpowiada. Warto też w google wyszukać frazę nazwa-edytora best plugins i doinstalować sobie dodatki takie jak jakieś lintery (sprawdzają kod), kolorowanie kolorów itp.

Ja osobiście używam zarówno Sublime Text jak i Visual Studio Code. O tym pierwszym pisałem artykuł tutaj, a o tym drugim tutaj.

Co jeszcze?

Z narzędzi internetowych czasami może będziemy chcieli używać np. https://jsbin.com/?html,js,output, który pozwala pisać kod JavaScript i w razie czego go udostępniać innym.

Na stronie http://jsben.ch/index będziemy mogli przetestować szybkość różnych wersji naszych skryptów.

Na stronie http://jslint.com/ będziemy mogli sprawdzić nasze skrypty pod kątem jakości kodu.

Na koniec auto reklama? Może jeszcze mój inny wpis o ciekawych narzędziach i technikach, które stosuje na co dzień?. Fakt - nie tyczy się on stricte JavaScript, ale myślę, że niektórym się przyda...

Oczywiście - jak ty masz jakieś ciekawe linki i chciałbyś się nimi podzielić - napisz.